Miniszteri biztost kap a Fertő-tavi fejlesztés
Barcza Attila soproni Fidesz-képviselő ebből a témából doktorált.
Barcza Attila soproni Fidesz-képviselő ebből a témából doktorált.
A Kúria döntése szerint a beruházónak kell bizonyítania, hogy a tevékenysége nem károsítja a természetet. A zöldszervezet szerint a mostani ítélet más természetvédelmi ügyekben is irányadó lehet, ezzel túlmutat a Fertő tó ügyén.
Az engedély tavaly október végével lejárt, a beruházó hosszabbítást kért, de ezt az eljárást most megszüntették.
Az engedély továbbra is 77 hektárra szól, miközben a projekt frissített közbeszerzése már csak 47-re, és sokkal kevesebb épülettel.
A Fertő tó már nagyjából 25 ezer évvel ezelőtt is létezhetett, ráadásul a mainál jelentősen nagyobb területen – derül ki egy új módszereket alkalmazó kutatásból.
Lázár János sokkal kisebb beruházást ígért a környezetvédőknek, de ezt nem igazán sikerült betartani az új közbeszerzési kiírás szerint.
Magyar és osztrák civilek már kezdeményezték, hogy vizsgálják felül a Fertő tó világörökségi helyzetét, szeptemberben jöhet is a vizsgálat.
Egy, még 2021-ben történt eset miatt jelentették fel őket. A beruházást, ami ellen rengetegen tiltakoztak, időközben felfüggesztette a kormány.
A déli részen lesz strand, ökopark és kikötő is.
A környezetvédők addig folytatják a küzdelmet, amíg a kormány a teljes fejlesztést újra nem gondolja.
Rengeteg tűzoltó kivonult az országhatár közelében felcsapó lángokhoz, de az erős szél nehezítette a munkájukat. Délutánra sikerült eloltani a tüzet.
A humorista a NER-es "sikermellényben" mutatja be, milyen pusztítás ment végbe a tónál addig, amíg végül a gazdasági helyzetre hivatkozva leállították a beruházást.
Elutasították a Greenpeace keresetét, ami a beruházás leállítását követelte.